Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi günümüzün en güçlü iletişim ve etkileşim aracı olan sosyal medya platformlarında firmaların müşterileri ile daha etkili bir şekilde iletişime geçebilmesine yardımcı olan bir araçtır. Fakat müşteriler ile iletişim kurarken bazı önemli konulara dikkat etmek ve stratejimizi bu konuda geliştirmekte fayda vardır.

ISKC olarak biz, müşterilerinize ve sektörünüze uygun sosyal medya stratejisi geliştirmekte ve bu alanda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Sosyal Medya Stratejinizi Nasıl Oluşturuyoruz ?
  • Markanızı değerlendirip, rakip analizlerinizi yapıyoruz.
  • Sektör ve Pazar analizleri ile en doğru sosyal medya platformunun bulunması
  • Reklam ve kampanya senaryolarının üretilip, değerlendirilmesi
  • İçerik senaryolarının oluşturulması ve varsa web siteniz ile entegre edilmesi
  • Sektörel içeriklerin oluşturulması için çalışmaların yapılması.
  • En doğru zamanda paylaşım için takvim hazırlanması
  • Hedef kitle ve reklam çalışmaları

Tüm bu aşamalar ile markanızın sosyal medya platformlarında en iyi yere gelmesi için çalışıyoruz. Tabi ki bu süreç bunlarla sınırlı olmayıp sürecin kritik yerlerinde riski ortadan kaldırmak için, bizimle sürekli olarak temas halinde olmanız ve gerekli bilgi paylaşımında bulunmamız gereklidir.

ISKC olarak bizler, profesyonel medya araçlarının kullanmaktayız. Böylece anlık analizler yapmakta, tek bir ekranda birden fazla sosyal medya platformu için paylaşım yapabilmekteyiz. Örn; bir sosyal medya platformunda bir paylaşımınız çok büyük ilgi gördü tüm beğeniler, yorumlar ekranımıza düşmekte ve biz bu paylaşımı analiz edip hedef kitlenizi demografik, coğrafi olarak sınıflandırabiliyoruz. Böylelikle hedef kitlenizi tanımış oluyorsunuz.

Sosyal Medya Yönetimi

Yönetebildiğimiz Sosyal Platformlar!

Başta Facebook, Instagram ve Twitter gibi büyük platformları yönetebildiğimiz gibi Linkedin, Google +, Foursquare, Pinterest gibi platformlarında yönetimini sağlıyoruz ve destek veriyoruz. Tabi ki yukarıda da belirtildiği gibi her sosyal medya platformu her iş için uygun değildir. Analizlerimizin sonucunda hangi sosyal medya platformunun işiniz için doğru olacağına karar verip öyle çalışmalara başlıyoruz.

Sosyal Medyaların Markanıza veya İşinize Faydasını Nasıl Ölçümlüyoruz?

Sosyal medya yönetimi çalışmaları uzun uğraşlar ve emek gerektirmektedir.

Sosyal medya sayfalarınıza ve varsa sitenize gelen ziyaretçiler artarken aynı oranda işiniz güvenilir bir şekilde büyür, markanızın bilinirliği olumlu yönde etkilenir ve artar. Bu süreçte ISKC olarak biz sosyal platformlarınızda elde ettiğimiz kitle bilgileri (demografik, coğrafi vb.) ile reklam çalışmaları yapmaktayız. Böylece, özgün içerik paylaşımlarına sahip hesap üzerine reklam kampanyaları düzenlemek kaliteli dönüşler sağlamaktadır.

Bizler sosyal medya yönetiminin faydasını, profesyonel sosyal medya analiz araçları üzerinden inceleyebiliriz. Bu analiz sonuçlarını belirli periyotlarda sizlerle sunumlar halinde paylaşmaktayız.

ISKC olarak alanında uzman ve kendini sürekli geliştirmeye çalışan dinamik, sizlere kaliteli hizmet vermekten mutlu olan ve markanızın büyümesine katkı sağlamaya odaklı bir ekibiz.