Bilgisayarlar, mobil telefonlar ve buna benzer internete bağlı cihazların istenildiği zaman, kaynakları/belgeleri arasında paylaşılabilen, uygulama ve servislerle ulaşabileceğiniz ve verinizin güvenle saklandığı kullanıcıların internet olan her yerden erişim sağlayabildikleri sisteme bulut tabanlı yazılım denmektedir.

ISKC, kurumsal firmaların ve startupların fikirlerini hayata geçirmek için web tabanlı ve çoğunlukla Cloud (Bulut) sistemler üzerinde çalışan yazılımlar yaratmaktadır.İş ortaklarımıza özel projeler üretirken, projenin kodlama aşamasına geçmeden önce yaptığınız işleri tüm detayları ile en ince ayrıntılarına kadar inceler ve gerekli analizleri yaparız.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz geleneksel programların aksine bulut tabanlı uygulamaların kurulum, donanım, yazılım ve veri saklama maliyeti yoktur. Bulut Tabanlı yazılım ile ihtiyaç olan kapasite artırımları veya ihtiyaç fazlası kapasite azaltmaları hızlıca yapılabilmektedir. Bulut tabanlı yazılım ile esnek davranabilme özellikleri sayesinde firmalara sundukları ihtiyaç durumunda kapasitenin arttırılması ya da azaltılması imkan saplar. Donanım ve yazılım kaynaklarının ortak olarak kullanılması %60’a kadar sağlanan enerji tasarrufu şahıs ve firmaları ciddi bir ek maliyetten kurtarmaktadır.

Yazılım firmaları, uygulamalarını üzerinde oldukça güvenli veri merkezlerinde tutuyor. Kullanıcıların, kişisel bilgisayarları yerine bilgilerini bulut sistemlerinde depolama yolunu seçmeleri durumunda hem bu bilgilere her zaman ulaşabilmeleri hem de çalışmalarına daha güvenilir bir şekilde devam etmeleri olası kılınabilir.Bu sayede de çok ekstrem durumlar dışında kesintisiz servis sunabiliyorlar. Veri saklama maliyeti dışında verilerinizin güvenliği de oldukça önemlidir. Hesabınıza girdiğiniz tüm veriler uygulamanızın sunduğu yüksek standartlarda korunur ve sık sık yedeklenir. Çok ekstrem durumlarda bile verilerinizi güvenle eskiye döndürebilirsiniz. Verilerinizin güvenliği kadar önemli olan diğer bir konu bulut tabanlı uygulamaları kullanmaktır. Tek bir cihaza bağlı kalmadan istenilen her yerden ve tercih edilen tüm zaman aralıklarında internet üzerinden tüm verilerinize ulaşabilir ve gerekli işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz kullanımınız açısından oldukça önemli bir durumdur.

 

Neden Bulut Tabanlı Yazılım Kullanmalısınız ?

 
Tüm cihazlarda sistemi kullanırsınız. Hemen kullanmaya başlar, istediğin yerden istediğiniz gibi kullanırsınız. Donanım ve Yazılım lisanslarına harcama yapmazsınız. Yasal sebepler, iş hayatı/piyasanın gerektirdiği, hıza her zaman hazır olursunuz. İhtiyacın olduğu anda entegrasyon vb servisleri alır sisteme dahil edebilirsiniz. Kullanıcı ve sistem kullanım kapasiteni istediğin zaman artırıp/azaltabilirsiniz. Veri kaybı yaşamazsınız. Yedekleme, güvenlik, güncelleme gibi konuları dert etmezsiniz. Değişim ve gelişime hazır olur, işlerinizi uzmanların eline bırakırsınız.